Super tipy
Last Minute info
Zaregistrujte sa a my Vám zašleme aktuálny Last Minute na Váš email


Kontakt
0915 836 563
045 532 5579

email: info@ckalexia.sk
Po-Pi: 9:00 - 17:00

Bonus a súťaž

Každý objednávateľ, ktorý si počas roka 2012 objedná zájazd z našej webovej ponuky získava bonus vo forme zľavy z ďalšieho zájazdu zakúpeného v roku 2012 z portálu ckalexia.sk.

Viac info...

Grécko » Kréta » Castro Hotel ***
Poloha

3* Castro Hotel sa nachádza v letovisku Amoudara. Amoudara je pomerne rušné letovisko s množstvom kaviarni, reštaurácií, nočných barov, obchodíkov a pod. 100 metrov od hotela sa nachádza autobusová zástavka, autobusom sa môžete odviesť do neďalekého najväčšieho historického mesta Heraklion v ktorom je prístav a medzinárodné letisko. Mesto je vzdialené len 5 kilmetrov. Hotel je vzdialený od piesočnatej pláže priblížne 300 metrov.

Ubytovanie

K dispozícií sú: dvojlôžkové izby s výhľadom na záhradu, dvojlôžkové izby superior s výhľadom na záhradu, veľká dvojlôžková izba s výhľadom na záhradu (možnosť až dvoch prísteliek).Vybavenie izieb: plne vybavená kúpeľňa, chladnička, klimatizácia (za poplatok), satelitná TV, telefón, detská postieľka, žehliace potreby sú k dispozícii na vyžiadanie.

Služby hotela

24 hodinová recepcia, zmenáreň, pripojenie na internet, vonkajší bazén, slnečná terasa s lehátkami a slnečníkmi, golf, jazda na koni, cyklistika, vodné športy, reštaurácia.

Stravovanie

Možnosť stravovania: raňajky, polpenzia, plná penzia.
Reštaurácia Maxim servíruje grécke a medzinárodné jedlá, ľahšie občerstvenie sú servírované počas celého dňa v bare/kaviarni pri bazéne rovnako ako aj nápoje.

Doprava

Letecká doprava je zabezpečená na pravidelných linkách. V cene dopravy je zahrnutá príručná batožina štandardných rozmerov a transfer z letiska do hotela a späť. Informáciu o leteckej spoločnosti, letových časoch a presné informácie o batožine pre konkrétny termín vám radi poskytneme na požiadanie.

Cena zahŕňa

letecká doprava, letiskové poplatky, príručná batožina, ubytovanie vo vybranom hoteli na vybraný počet nocí a s vybraným stravovaním, transfer z letiska do hotela a späť, vreckový sprievodca, poistenie insolventnosti

Cena nezahŕňa

služby delegáta (program si zabezpečujú klienti individuálne), doporučený príplatok za cestovné poistenie, možnosť príplatku za registrovanú batožinu

Poznámka

Cena zájazdu je kalkulovaná na základe ceny letenky na pravidelnej linke a dostupnosti ubytovania a je denne aktualizovaná. Pri objednaní je potrebné zadávať celé mená pasažierov, tak ako sú uvedené v cestovnom doklade. Zmena mena po zakúpení dokladov nie je možná!

Kréta je najväčší z gréckych a piaty najväčší zo všetkých ostrovov v Stredozemnom mori. Je obmývaný Krétskym morom zo severu a Líbyjským morom z juhu, tvorí prírodnú hranicu medzi Európou a Afrikou. Ostrov už dlhodobo patrí k najnavštevovanejším v Európe vďaka širokým piesočnatým a vždy slnečným plážam s azúrovo čistým morom. Kréta bola centrom minojskej civilizácie, ktorá je považovaná za najstaršiu európsku civilizáciu. Z tohto obdobia sa tu zachovali dnes turistami často navštevované historické objekty ako sú paláce Knossos a Festos. V hlavnom meste ostrova - Heraklione - sa zachovalo množstvo pamiatok z obdobia arabskej nadvlády a Benátskej republiky.
 

Fakultatívne výlety!

Knossos a Heraklion - Miesta, ktorá by ste si nemali nechať ujsť. Návšteva najvýznamnejšej krétskej pamiatky – zvyškov paláca Knossos z čias minojskej civilizácie. Nasleduje prehliadka historického jadra Heraklionu, benátskej pevnosti v prístave a mestskej tržnice, individuálne voľno. 

Spinalonga - Nenáročný lodný výlet s kúpaním v zátoke Kolokitha s obedom na lodi. Ostrovček vzdialený len 8 km severne od mestečka Agios Nikolaos, na ktorom Benátčania v roku 1579 postavili takmer nedobytnú pobrežnú pevnosť vzdorujúcu tureckým nájazdom. Neskôr bola táto pevnosť útočiskom malomocných, pre ktorých tu krétska vláda roku 1903 vytvorila kolóniu. V súčasnosti je Spinalonga výletným miestom spojeným s kúpaním, obedom a návštevou mestečka Agios Nikolaos.

Grécky večer - Typická grécka dedinka v horách, tradičné miestne jedlá, dobré vína, folklórna hudba v sprievode tanečníkov v tradičných krojoch, to všetko čaká iba na vás - výborné krétske jedlo o 4 chodoch, neobmedzená konzumácia lahodného vína, ukážka gréckych tancov a piesní.

Samaria - Pešia túra najdlhšou 18 km dlhou roklinou v Európe. Je najznámejšou a najkrajšou krétskou roklinou, ktorá je obklopená pohorím a národným parkom Lefká Ori. Horská túra vhodná pre stredne zdatných turistov vedie dole z náhornej plošiny Omalos pôvabnou prírodou s množstvom vzácnych rastlín. Toto miesto je tiež útočiskom chránenej kozy Krikri, ktorá je symbolom krétskej nepokojnej a odvážnej duše. Príchod k Železnej bráne, najužšej časti rokliny, kde sa steny skál takmer dotýkajú, je nezabudnuteľným zážitkom. Terén je miestami kamenitý, odporúčame preto obuv s pevnou podrážkou.

Vodný park - Výlet pre všetkých milovníkov sladkovodných bazénov, vodných radovánok, šmykľaviek, bazénov s umelým vlnobitím, toboganov či pomalých a divokých riek.

Santorini - Rozprávkový ostrov Santorini, jeden z najkrajších gréckych ostrovov, bájna Atlantída. Vrstvy lávy striedajúce sa s pieskom, soľou a útesmi na čiernej láve, kontrastujúce s bielymi domčekmi a kostolíky s modrými kopulami, úplne očaria každého návštevníka. Ostrov, patriaci ku kykladskému súostroviu, ktorý vznikol vulkanickou činnosťou, sa nedá porovnávať so žiadnym iným ostrovom v Egejskom mori. Lodný výlet s možnosťou návštevy miest Oia a Thira.

Gramvousa - Lodný výlet ku prekrásnemu a neobývanému, v minulosti pirátskemu polostrovu na severozápade Kréty, kde si môžete vyjsť na benátsku pevnosť alebo sa vykúpať v tyrkysovo čistej vode. Gramvousa patrí k najkrajším miestam na šnorchlovanie a potápanie v priezračnej vode plnej morských živočíchov. Presvedčte sa o kráse civilizáciou nedotknutej zátoky a pláže s ružovým pieskom.
  

Teplotná tabuľka

Teploty  Jan Feb Mar Apr Máj Jún Júl Aug Sep Okt Nov Dec
Denné max. 15°C 16°C 17°C 20°C 23°C 27°C 29°C 28°C 27°C 23°C 20°C 17°C
Nočné min. 9°C 9°C 10°C 12°C 15°C 19°C 22°C 22°C 19°C 17°C 13°C 11°C
Priemerné 12°C 12°C 14°C 17°C 21°C 24°C 26°C 26°C 23°C 20°C 17°C 14°C
Zrážky [mm] 91.4 76.2 58.4 30.5 15.2 2.5 0.0 0.0 20.3 68.6 58.4 76.2
 

Chersonissos

Veľmi známe, rušné a moderné stredisko sa rozprestiera pozdĺž pieskových a kamienkových pláží a zálivov severného pobrežia východne od Heraklionu. Cez deň ponúka možnosť relaxovať na pláži a večer stráviť príjemnou prechádzkou do centra strediska alebo na promenáde popri mori, kde sa nachádza veľké množstvo obchodov, butikov, supermarketov, pekární, cukrární, kaviarní, zlatníctiev, obchodov so suvenírmi, reštaurácií, taverien či nočných barov a klubov. Okružnú jazdu strediskom a po okolí môžete absolvovať miestnym turistickým vláčikom. V centre na hlavnej ulici nájdete aj niekoľko bankomatov, bánk, poštu a zastávky autobusu. Stredisko uspokojí klientov všetkých vekových kategórií, ktorí chcú odpočinok na pláži vystriedať so zábavou v rušnom centre. Transfer z letiska: cca 40 min.

Rethymno a okolie

Malebné mesto s benátskym duchom sa rozprestiera v západnej časti ostrova medzi mestami Heraklion a Chania. Vďaka svojej histórii a pamiatkam z benátskej a tureckej nadvlády a stredovekým stavbám patrí medzi najnavštevovanejšie a najznámejšie miesta Kréty. Určite neobíďte predovšetkým krásnu historickú časť s benátskym prístavom, pevnosť a palác benátskych šľachticov. Stará časť mesta na vás zapôsobí pobrežnou promenádou lemovanou palmami a romantickými úzkymi uličkami, kde nájdete množstvo kaviarní, reštaurácií a taverien, ktoré lákajú k príjemnému posedeniu s kúzelnou atmosférou. Pláže v oblasti Rethymna sú pieskové s pozvoľným vstupom do mora. Transfer z letiska: cca 70 min.

Stalida

Malebné letovisko Stalis, nazývajúci sa mimo iného tiež ako Stalida, je známe turistické mestečko. Malá rybárska dedinka Stalida je situovaná pri severovýchodnom krétskom pobreží. Má ideálnu centrálnu polohu. Je vzdialená zhruba 30 km východne od letiska a hlavného mesta Heraklionu.
Letovisko leží v blízkosti Malie a Hersonissosu. Je viac rodinne orientované ako susediace rezorty. V Stalide spoznáte rušný život obchodníkov, ktorí predávajú pestrú paletu tradičných produktov – najmä remeselných a kulinárskych. Ak si však dovolenkári želajú pokojnejší rezort, je odporúčaná návšteva neďalekú Maliu a Hersonisos.

Termín Počet dní Strava Odchod Cena
18. 10. 2019 8 R VIE 471,-
18. 10. 2019 8 P VIE 562,-
18. 10. 2019 8 PP VIE 644,-

október

Cena zahŕňa: zvolený typ ubytovania, stravovania, príp. dopravy za dospelú osobu

Cena nezahŕňa: poistenie insolventnosti, komplexné poistenie, víza, pobytovú taxu, príplatok za jednoposteľovú izbu, príplatok za výhľad na more, príplatok za detskú postieľku a iné;
pri autobusovej doprave: poplatok za nástupné miesto, miestenku
pri leteckej doprave: palivové, servisné a manipulačné poplatky.

V cenovej kalkulácii pre konkrétny termín sú jednotlivé poplatky presne uvedené!